asayiş

warning: Creating default object from empty value in /home/haramiler/domains/haramiler.org/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Soygun yapmayan çocuklara işkence ve falaka (!)

Bursa'da 522 hırsızlık olayına karıştığı belirlenen Roman hırsızlık çetesinin, ailelerinden kiralayarak kullandığı çocukları hırsızlık yapması için falakayla tehdit ettiği, başarılı olamayanların ellerine kızgın naylon damlattığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet savcılığının 'Uzun eller' isimli 6 ay süren soruşturması sonucunda 71 şüpheli hakkında, her hırsızlık olayı için 7'şer yıla kadar olmak üzere toplam 26 bin yıla kadar hapis talebiyle dava açıldı.

Sahibinden dolandırıcılık

Gerçekte var olmayan otomobil ve eşyaların fotoğraflarını bir internet sitesinden satışa koydu. Kapora aldı ve…Gerçekte var olmayan otomobil ve çeşitli eşya fotoğraflarını bir internet sitesinde düşük fiyattan satışa çıkartarak, kapora aldıkları 131 kişiyi yaklaşık 136 bin YTL dolandırdıkları iddia edilen 3 kişi, Giresun’da yakalandı. Zanlılardan 2’si tutuklandı.

Kapkaç % 41 azaldı

Bir dönemin kabusu olan kapkaç suçu, polisin suç önleme ve istihbarat odaklı anlayışı ile geçtiğimiz yılda yüzde 41 oranında azaldı. Emniyet Genel Müdürlüğü 2008 yılının Asayiş Suçları`na yönelik yaptığı değerlendirmede suç sayısında da 40 bine yakın azalma olduğu ifade edildi.ANKARA(ANKA)-Bir dönemin kabusu olan kapkaç, polisin suç önleme ve istihbarat odaklı çalışmaları sonucu geçtiğimiz yılda yüzde 41 oranında azaldı.

Son yorumlar

İçerik yayınları