banka soygunu

warning: Creating default object from empty value in /home/haramiler/domains/haramiler.org/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Sanal soygun ile 1 milyon YTL çarpan Hırsızlar yakalandı

Antalya'da internet şubesi şifrelerini kırdıkları kişilerin hesaplarındaki paraları, sahte kimliklerle açtıkları hesaba aktaran üç kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Büro Amirliği görevlilerince haklarında ''Suç İşlemek İçin Örgüt Kurmak, Örgüt Faaliyetleri Çerçevesinde Bilişim Sistemine Girmek Sureti ile Haksız Kazanç Temin Etmek ve Sahtecilik'' suçlamasıyla adliye sevk edilen zanlılar N.K.Ö, E.E. ve M.S. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Şifre geldi, kredi kartı hırsızlığı yüzde 60 azaldı

Kredi kartlarına getirilen şifre uygulaması, son dönemlerde artan dolandırıcılık vakalarına çözüm sağladı. Şifreli çipli kart (chip&pin) sistemine geçişle birlikte Nisan-Aralık 2006'da geçen yılın aynı dönemine göre kayıp, çalıntı ve sahte kart işlemleri yüzde 60 azaldı.

Projenin öncülerinden Bankalararası Kart Merkezi'ne (BKM) göre, çipli kart uygulamasına geçilmemiş olsaydı, ortaya korkunç bir tablo çıkacaktı. Yıllık 20 milyon dolar olan dolandırıcılık rakamı 100 milyon doları bulacaktı. Türkiye'de altyapı çalışmalarına 1999'da başlanan çipli kredi kartı alışverişlerinde şifre ile ödeme yöntemine 31 Mart 2006'da geçildi. 30 Haziran 2007'de ise çalışmalar tamamlandı ve ülke genelinde zorunlu şifre kullanımı başladı. Kartların yüzde 95'inde gerekli dönüşüm sağlandı.

Böyle hırsızlık görülmedi!

İstanbul`da terör örgütü PKK`ya yardım, gasp, hırsızlık gibi 25 ayrı suçtan emniyette kaydı bulunan Ferhat Dolu, bir bankadan hırsızlık yapmaya çalışırken yakalandı.

Güvenlik kameralarındaki görüntüler, bankadaki hırsızlık anını ve

yaşanan kargaşayı ortaya koydu. Güvenlik kameralarının kaydettiği

görüntülere göre bankadaki hareketlilik iki şüphelinin kambiyo

işlemlerinin yapıldığı bölüme yaklaşmasıyla başladı. Banka çalışanının

bölümü terketmesini bekleyen hırsızlar, bir süre banka içerisinde

dolaştı. Hırsızlardan biri görevlinin masasını terketmesi üzerine para

Bursa'da ATM hırsızlığı

Bursa'da bir bankaya ait ATM cihazının arka kapağını levyeyle kırıp kasayı oksijen kaynağı kullanarak açan hırsızlar yaklaşık 20 bin YTL'yi alıp kaçtı.

Son yorumlar

İçerik yayınları