Emniyet

warning: Creating default object from empty value in /home/haramiler/domains/haramiler.org/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Komşu Güvenliği Projesi` ile hırsızlık azaltılacak

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü`nün uygulamaya koyduğu `Komşu Güvenliği Projesi` ile hırsızlıkların azaltılması amaçlanıyor. Pilot uygulama kapsamında kahvaltıda buluşturulan apartman sakinleri, birbirlerini tanıma fırsatı buldu.

Proje çerçevesinde Gaziantep Üniversitesi`nin öncülüğünde bir çalıştay yapılarak komşuluk ilişkilerinin zayıflamasının nedenleri ve bu bağların yeniden güçlendirilmesi adına neler yapılabileceği bilimsel olarak ortaya konacak.

Ev Hırsızlığına karşı alınacak önlemler

- Posta kutusunun anahtarını komşuya verin. Günlük boşaltmasını isteyin.

- Evde değerli eşya, altın veya para bırakmayın.

- Kıymetli eşyalarınızı çelik kasada ya da banka kasasında saklayın.

- Evin giriş kapısı ve balkon kapısına mutlaka alarm taktırın. Mümkünse pencerelere de ilave edin.

- Kapınızı çift kilitle emniyete alın. Birden fazla kilit varsa tamamını kilitleyin.

- Kapı, pencere, balkon-teras ve garaj kapılarına demir koruyucu taktırın.

- Balkon ve teras kapılarına kilitlenebilen bir sistem taktırın.

Hırsızlığa karşı alınması gereken tedbirler

Hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyaran polis, alınabilecek önlemler konusunda tavsiyelerde bulundu.

Hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyaran polis, alınabilecek önlemler konusunda tavsiyelerde bulundu. Emniyet Genel Müdürlüğü`nün internet sitesi aracılığıyla yayınladığı duyuruda, vatandaşların bazı önlemleri almaları ve gerekli dikkati göstermeleri halinde evlerini hırsızlardan koruyabilecekleri belirtildi.

`Kapkaçın ardında PKK var`

Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel, son dönemlerde hırsızlık ve kapkaç olaylarında yaşanan artışı bölücü terör örgütü PKK/Kongra-Gel`in faaliyetlerine bağladı.

Yücel, Doğu ve Güneydoğu`da kaybolan çocukların, terör örgütü mensupları tarafından kaçırılarak İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde çeşitli suçları işlemeye zorlandıklarını tespit ettiklerini söyledi.

Son yorumlar

İçerik yayınları