hırsızlık haberleri

warning: Creating default object from empty value in /home/haramiler/domains/haramiler.org/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Lcd yi Nasıl Çaldılar !

Alınan bilgiye göre, Ankara Caddesi'ndeki bir markete giren 5 kadın, rafta bulunan 19 inç LCD televizyonlardan birini çaldı. Olay sırasında kadınlardan biri televizyonu alırken, diğerleri kasiyerin önünü kapattı.

Televizyonu alan zanlılar, daha sonra arka tarafa geçerek arkadaşlarının birinin sırtına televizyonu yerleştirdikten sonra marketten ayrıldı.

Televizyonun yerinde olmadığını fark eden market yetkilileri durumu polise bildirdi.

Bilinen Hırsızlık Çeşitleri ve Basit Ama Hayati Önlemler !

Şu zamanımızda neredeyse olağan hale gelen hırsızlık vakaları hızla artmakta. Devlet ve polisimiz elbette bu konuda çok hassas davranmalı ancak, bireylerde hem kendilerini hemde çocuklarını hırsızlıktan korumak için bir takım önlemler almalı, bu konuda bilinçlenmeli. İşte size bir kaç öneri...

BİLİNEN HIRSIZLIK ÇEŞİTLERİ

Yankesicilik: Belediye ve özel halk otobüslerinde, otogar, tren garı havayolu terminalleri, pazarlarda, alışveriş yerlerinde, kalabalık arasında dalgınlığınızdan istifadeyle bir ve birden fazla kişi ceplerinizden veya çantanızdan paralarınızın çalınması olayıdır.

Tırnakçılık: Para bozdurmak için başvuran ve genellikle turist rolü yapan kişilerin kasanızdan veya tezgah üzerine çıkarttığınız paraların içerisinden karıştırmak suretiyle dalgınlığınızdan istifade ederek bir miktar para çalma olayıdır.

Son yorumlar

İçerik yayınları