Hirsizlik yöntemleri

warning: Creating default object from empty value in /home/haramiler/domains/haramiler.org/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

BAYRAMDA HIRSIZLARA DİKKAT

Akla hayale gelmeyen hırsızlık yöntemleri!
“Evde biri var izlenimi veren önlemler” artık hırsızları durduramıyor. Ne açık bırakılan lamba, ne televizyon, ne de düzenli olarak boşatılan posta kutusu hırsızları caydırmıyor.

Yeni bir hırsızlık yöntemi keşfeden hırsızlar evlere yakalanmamak ve şüphe çekmemek için zili çalarak giriyor.

Akla hayale gelmeyecek yöntemler bulan hırsızlar gözüne kestirdikleri evlere her türlü önleme rağmen giriyor. Zil çalma yöntemiyle hırsızlık şöyle yapılıyor:

İlginç bir dolandırıcılık şekli....KUMA

Mahmûre Hanım kapıdan çıkarken yeniden pimpiriklendi.Ayakkabılarını bile giymişken kapıdan döndü, tekrar Içeri girdi; Pencereleri iyi kapatıp kapatmadığını Gözden geçirdi, sonra ütünün prizine baktı.Havagazı vanasını kontrol etti, banyo musluklarına baktı. En son olarak da mücevherlerini sakladığı yere doğru kaçamak bir bakış attı. Herşey yerli yerinde ve normal görünüyordu. Kapıyı çekti, aşağıdan yukarıya doğru üç Sıralanmış Yale kilidi ayrı teker teker sonuna kadar kilitledi. Annesinin öğrettiği duayı okudu, sağına soluna üfledi.

Manavın önünden geçerken dikkatini tezgâhtaki incir çekti.. Gün misafirliğine giderken incir götürmesi doğru olmazdı ama bu incir kaçırılacak gibi görünmüyordu. 1,5 kilo kadar elleriyle seçip kesekağıdına itina ile yerleştirdi ve Manav Muzaffer'in buzdolabına koydurdu. Parasını peşin verdi. Dönüşte alacaktı.

Kandili Bahane Ederek Hırsızlık Yapan İki Kişi Yakalandı

Ramazan Bayramı'nın Yaklaşmasıyla Birlikte Dolandırıcılar da Harekete Geçti. İzmir'de Yaşlıların Evine Çeşitli Bahanelerle Girerek, "Kandiliniz Mübarek Olsun" Deyip Paralarını Çalan İki Kadın Yakalanarak Adliyeye Sevk Edildi.

Göbek ve basenlerden doğal yollarla kurtulun
Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte dolandırıcılar da harekete geçti. İzmir'de yaşlıların evine çeşitli bahanelerle girerek, "Kandiliniz mübarek olsun" deyip paralarını çalan iki kadın yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Hipnoz ile Marketleri Soyan Hırsız Kasiyerleri Uyutuyor..

İtalyada banka veznedarlarını ve süpermarket kasiyerlerini hipnotize ederek kasadaki paraları çalan hırsızın yakalanması için, polis güvenlik kamerası görüntülerini yayınladı.
Kasiyerlerin tek hatırladığı, sırası geldiğinde hırsızın kendisine "Gözlerimin içine bak" demesi. Görüntülerde hırsız, kasayı boşalttıktan sonra sırıtarak uzaklaşıyor. Güvenlik kamerasının görüntülerinde, hipnotize olan kasiyerin, adama 1200 dolar verdiği izleniyor.

Hırsızlar yağmurlu ve rüzgârlı havayı seviyor

Hollanda da 50 bin hırsızlık vakası incelendi. Araştırmada hırsızlık ve gasp suçunun rüzgârlı ve yağmurlu havalarda artış gösterdiği belirlendi.

Suç üzerine bilimsel araştırmalar yapan Misdaadkaart.nl'in verilerine göre, hava durumu ile işlenen suçun türü arasında yakın ilişki var.

Hamile görünümlü hırsızlara dikkat

Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde, 6 ev ve bir işyerinden hırsızlık yapan biri hamile görünümlü 3 kadın, polisi alarma geçirdi.

Alınan bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi ile Orkent'te girdikleri ev ve işyerlerinden oyalamak suretiyle hırsızlık yaptığı öne sürülen kadınlar, çok sayıda ziynet eşyası ve elektronik malzeme çaldı. Polis yetkilileri, eşkali tespit edilen kadınları yakalamak için çalışma başlatırken, ev hanımlarına "Tanımadığınız kişilere kapınızı açmayın, şüpheli bir durumla karşılaştığınızda 155 Polis İmdat hattından yardım isteyin" çağrısında bulundu.

Kadın kılığındaki erkek hırsız

Diyarbakır'da örtülü kadın elbisesi giyerek hırsızlık yapan Ramiz Çiçek yakalandı.

Kaynartepe Mahallesi'nde polisin şüphesi üzerine kaçan hırsız, bir ticari taksiye binmek isterken kıskıvrak yakalandı. Hırsız, sorgusunda, kadın kılığında daha kolay ve rahat bir şekilde hırsızlık yaptığını itiraf etti.

ZAMAN

Son yorumlar

İçerik yayınları