soygun

warning: Creating default object from empty value in /home/haramiler/domains/haramiler.org/private_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Londra'da Türk kuyumcu soyuldu

Kuzey Londra'da Türklerin yoğun yaşadığı Haringey bölgesinde bir Türk kuyumcusu kimliği belirlenemeyen kişilerce soyuldu.

Akşam üstü kuyumcu dükkanının önünde sıradan vatandaşlar kılığında bekleyen 4 kişi, balyozla kuyumcu dükkânının camlarını kırarak vitrindeki değerli eşyaları alıp kaçtı. Görgü tanıklarına göre Afrikalı siyahi oldukları söylenen hırsızlar, dükkânın içinde bulunan Hüseyin Onur'un çıkmasını bekledi. Bir süre bekledikten sonra içerde bayan tezgâhtarın yalnız kaldığından emin olan hırsızlar, balyozla kuyumcu dükkânını camlarını kırarak vitrinde bulunan değerli eşyaları alıp kaçtı. Yine görgü tanıklarına göre 4 kişi olan hırsızlardan ikisi gözcülük yaptı.

Kuruyemiş dükkanı 10 dakika içinde soyuldu

Ümraniye'de bulunan bir kuruyemiş dükkanı, 4 kişi tarafından 10 dakika içinde soyuldu. İşyerindeki kasayı açmayı başaramayan hırsızlar, yaklaşık 25 bin TL değerinde sigara ve içki çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlık anı işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Alınan bilgiye göre, olay Hasan Küçük'e ait Ümraniye'deki kuruyemiş dükkanında sabah saat 06.00 sıralarında meydana geldi. Araçla kuruyemiş dükkanının önüne gelen 4 zanlı planlarını gerçekleştirmek için harekete geçti. Zanlılardan biri gözcülük yaparken, ikisi işyerinin kepenklerini kesti. Bu sırada zanlılardan biri de araçta beklemeye başladı. Kepenkleri keserek içeri giren zanlılar hemen paraların bulunduğu kasaya yöneldi. Kasayı açmak için uğraşan zanlılar, başaramayınca pahalı olan sigara ve içkilere yöneldi. Sigaraları raflarıyla birlikte alan zanlılar, içki şişelerini de kutulara doldurdu. Hırsızlar daha sonra içki ve sigaraları araçlarına taşıdı.Yaklaşık 25 bin TL değerinde içki ve sigara çalan zanlılar kayıplara karıştı.

İnternette Soyguna karşı Alınacak Tedbirler

İnternet Bankacılıgı yaygınlaştı..bir çok kolaylıgı beraberinde getiren internet bankacılıgının riskleride mevcut..internet bankası kullanıyorsanız bazı kurallara dikkat ederek tedbir alabilirsiniz ..

1- En yaygını; hackerlar, attığı bir mail veya yaptıkları “çekici” internet siteleri (en yaygınları arkadaş bulma, seks veya kumar siteleri) vasıtası ile casus programlar (trojan) ör. "key logger" programı yolluyorlar. Maili açtığınızda veya siteye girdiğinizde program otomatik olarak bilgisayarınıza iniyor.
Programlar menüsünden de görülemiyor. Key Logger; ortalama 45 kb boyutunda, program indirme sitelerinden bile kolayca ve ücretsiz elde edilebilen, bir resmin arkasına dahi saklanabilecek boyutta bir program.

İlaç sahtekarlığı bitiyor!

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürü Mahmut Tokaç, 1 Temmuzdan itibaren piyasada ``karekod``lu ürünler bulunmaya başlayacağını söyledi.

Uygulamanın başında bu ürünlerden yoğun miktarda bulunmasını beklemediklerini ifade eden Tokaç, ``1 Ekime kadar karekodsuz ilaçların üretimi devam edebilecek. Ama 1 Ekimden sonra artık karekod bulunmayan ilaçlar üretilemeyecek. Bu tarihten önce üretilen ürünler ise karekodlu ilaçlarla birlikte 1 Ocak 2010`a kadar piyasada bulunabilecek`` diye konuştu.

Darphane soyuldu 8 ay sonra farkedildi.

Soyguncuların başkent Ottawa`nın en merkezi bölgesi olan Sussex Drive`daki darphane merkezinden 20 milyon Kanada doları (28 milyon TL) değerinde altın, gümüş ve değerli maden çaldıkları açıklandı.

Yetkililerin, darphane soygununu 8 ay sonra fark ettiği ve denetçilerin darphanede yaptığı son sayımda, 2008 yılının Ekim ayından bu yana kayıtlarda 20 Milyon dolar değerinde kıymetli madenin bulunmadığı ortaya çıktı.

Darphanenin bağlı olduğu Devlet Bakanı Rob Merrifield, olayı soruşturmak üzere Kanada Kraliyet Atlı Polisi`nin (RCMP) görevlendirildiğini açıkladı.

Hobi niyetiyle hırsızlık şebekesi

Ankara`da aralarında önemli bürokratların evlerinde hırsızlık yapan şebeke elemanlarının zengin ailelerin çocukları olduğu ve bu işi hobi olsun diye yaptıkları ortaya çıktı. Ankara Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin yaptığı `Kutsal Damacana` operasyonuyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 4 kişinin ifadelerinde, `Biz bu işi hobi olarak yapmaya başladık. Sonra sardı bizi. Devam ettik` dedikleri öğrenildi. Şebeke üyelerinin hırsızlıktan elde ettikleri parayla satın aldıkları lüks binadaki kapı komşularını da soydukları anlaşıldı.

Son yorumlar

İçerik yayınları